Galvenie » Raksti » Apmācības bezdarbniekiem

Pieaugušajiem vispirms jābūt motivētiem mācīties
Šī gada 17. janvārī Labklājības ministrijas un Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāvji piedalījās forumā "Karjeras attīstības atbalsts un motivācijas mācīties veicināšana pieaugušajiem", ko organizēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) projekta "Eiropas programmas īstenošana pieaugušo izglītības jomā" ietvaros. Forumā tika secināts, ka motivācija ir viens no svarīgākajiem faktoriem, lai lielākā daļa sabiedrības gribētu mācīties un attīstīt savu karjeru.

Projekta "Eiropas programmas īstenošana pieaugušo izglītības jomā" tiešā mērķa grupa ir Latvijas iedzīvotāji ar zemām pamatprasmēm (bez pamata vai vidējās izglītības) vecumā no 25 līdz 64 gadiem. Projekta netiešā mērķa grupa ir nevalstiskās organizācijas, sociālie partneri, pašvaldības, skolas, augstskolas, interešu centri, kuriem projekta laikā un pēc projekta noslēguma ir kopīgi jāsadarbojas, lai palielinātu to iedzīvotāju skaitu, kuri visa mūža garumā pilnveido savas prasmes, iemaņas un kvalifikāciju.


Projekta ietvaros tiks organizēti pieci reģionālie semināri, seši starpministriju forumi un Nacionālā konference, kuros tiks izdiskutētas problēmas un izstrādāti ieteikumi pieaugušo izglītības jomā Latvijā. Reģionālajos semināros un noslēguma konferencē tiks prezentēti labās prakses piemēri un izstrādātas konkrētas rekomendācijas ciešākai sasaitei starp sektoriem, kas atbildīgi par pieaugušo izglītības politikas īstenošanu Latvijā. 

Nākamais starpresoru forums būs veltīts jauniešu bezdarba jautājumiem. Foruma tēma: "Pieaugušo izglītības resursi jauniešu bezdarba mazināšanai". Tāpēc aicinām, jauniešus piedalīties aptaujā:

https://docs.google.com/forms/d/18G5yVOPRon2NPRFnUi39AbCKQv8w2f4ktohdQ5UpzGE/viewform


Ziņojums ar pētījuma rezultātiem tiks publicēts IZM mājas lapas projekta sadaļā:

http://izm.izm.gov.lv/nozares-politika/izglitiba/muzizglitiba/projekts.html


IZM projekta "Eiropas programmas īstenošana pieaugušo izglītības jomā" eksperti ir sagatavojuši aptaujas anketas ne tikai jauniešiem, bet arī pieaugušajiem un pieaugušo izglītotājiem.

Anketa pieaugušo izglītības dalībniekiem: 
https://docs.google.com/forms/d/1hVfq2KKlb7hbm3RaESufo0ScUn87cwpCf8Vn_TObu3g/viewform

 

Anketa pieaugušo izglītotājiem (pedagogiem): 
https://docs.google.com/forms/d/1x_h9byetdVGXsO8-dZLs8SWZ1v1EJrsaUqij9JtZINY/viewform


Katra respondenta piedalīšanās aptaujā sniegs būtisku ieguldījumu sabiedriskās domas izpētes analīzē, kura ļaus novērtēt esošo situāciju un izstrādāt risinājumus pieaugušo izglītībā.

Aptauja tiek veikta anonīmi, un iegūtie rezultāti tiks izmantoti pētījumos „Pieaugušo izglītības piedāvājums un pieprasījums”, „Pieaugušo izglītības kvalitāte un tās nodrošinājums” un „Pieaugušo izglītības resursi jauniešu bezdarba mazināšanai” .

Kategorija: Apmācības bezdarbniekiem | Pievienoja: Sasha009 (10.02.2014)
Skatījumu skaits: 804 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]