Galvenie » Raksti » Apmācības bezdarbniekiem

Praktiskā apmācība (pie darba devēja)

 

Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība tiek līdzfinansēta ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu projekta "Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība Latvijā - 2" 2009-2013 ietvaros.

 

 

Praktiskā apmācība ir bezdarbnieka praktiska apmācība pie darba devēja, lai sagatavotu darba devējam nepieciešamo speciālistu, ja darbībai noteiktajā profesijā nav nepieciešams valsts atzīts izglītības dokuments vai ja bezdarbnieks ir ieguvis profesionālo kvalifikāciju, bet ir zaudējis darba iemaņas un profesionālās prasmes.

Praktiskā apmācība ietver darba iemaņu un profesionālo prasmju atjaunošanu, kas ilgst ne vairāk kā trīs mēnešus, kā arī jaunu profesijas ieguvi, kuras kopējais ilgums nevar pārsniegt sešus mēnešus.

Praktisko apmācību organizē, ja darba devējs uzņemas saistības pēc apmācības beigšanas pieņemt bezdarbnieku darbā un nodarbināt attiecīgajā profesijā ne mazāk kā 6 mēnešus.

Praktiskā apmācība tiek īstenota atbilstoši Ministru kabineta 2011.gada 25.janvāra noteikumiem Nr.75 „Noteikumi par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem” un citiem tiesību aktiem. 

Darba devējs Praktiskās apmācības laikā iesaistītajiem bezdarbniekiem nodrošina:

  • darba profesionālo prasmju un iemaņu atjaunošanu vai jaunas profesijas apguvi, organizējot nepieciešamo teorētisko un praktisko apmācību un sniedzot pamatzināšanas par profesionālajiem pienākumiem;
  • kvalificētu darba vadītāju, kas palīdz nostiprināt darba profesionālās prasmes, iemaņas un zināšanas. Par kvalificētu darba vadītāju uzskata personu, kas ir ieguvusi izglītību vai ne mazāk kā divus gadus ilgu darba pieredzi profesijā, kurā veic bezdarbnieku Praktisko apmācību;
  • spēju patstāvīgi veikt attiecīgos profesionālos pienākumus un pamatuzdevumus un pēc Praktiskās apmācības pabeigšanas izsniedz rakstisku apliecinājumu ar apgūto darba profesionālo prasmju, iemaņu un apgūto zināšanu novērtējumu apraksta veidā.

Nodarbinātības valsts aģentūra finansiāli nodrošina Praktiskajā apmācībā iesaistītajiem bezdarbniekam:
  • ikmēneša stipendiju 70 Ls apmērā;
  • normatīvajos aktos paredzēto obligāto veselības pārbaužu veikšanu;
  • apmācības īstenošanas vietas aprīkošanu ar tehniskajiem palīglīdzekļiem (aprīkojumu, tehniskajām sistēmām) bezdarbniekiem, kuriem noteikta invaliditāte, atbilstoši ergoterapeita atzinumam, bet ne vairāk kā 500 latu apmērā par vienu mācību vai prakses vietu.

Kā bezdarbniekam iesaistīties Praktiskajā apmācībā:
  • bezdarbniekam jāreģistrējas tuvākajā NVA filiālē;
  • Filiāle apkopo bezdarbnieku izteiktās vēlmes mācīties, ievada Aģentūras vienotajā datu bāzē;
  • Filiāle sadarbībā ar izvēlētajiem darba devējiem veic Praktiskajā apmācībā iesaistāmo bezdarbnieku atlasi atbilstoši darba devēja izvirzītajām kvalifikācijas prasībām;
  • pēc atlases Filiāle slēdz līgumu ar bezdarbnieku par piedalīšanos Praktiskajā apmācībā un līgumu ar darba devēju par Praktiskās apmācības īstenošanu.

Saistošie dokumenti:


Praktiskas iemaņas + teorija = Apmācība pie darba devēja 
Skatiet labas prakses piemēra video!  

© Sižets no LNT raidījuma "Tautas balss", izstrādāja "Tēls PR", 2010


Kā tiek īstenots NVA pakalpojums "Apmācība pie darba devēja"? Skatiet video!  
© Sižets no LNT raidījuma "Tautas balss", 2010


Pateicoties Apmācībai pie darba devēja "Ludzas amatnieks", Marika apgūst profesiju un iegūst darbu.
Skatiet labas prakses piemēra video! 

© Sižets no LTV1 raidījuma "Šodien Latvijā un pasaulē", "Latgales reģionālā TV", autors: Lāsma Zute, 04.12.2009


Praktiskā apmācība - iespēja darba devējam satikties ar darba ņēmēju. Skatiet labas prakses piemēra video! 
© Sižets no TV raidījuma "Viss notiek", autors: Ansis Bogustovs (HansaMedia), 07.09.2009
Kategorija: Apmācības bezdarbniekiem | Pievienoja: Sasha009 (15.07.2012)
Skatījumu skaits: 1456 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]