Galvenie » Raksti » Citi raksti

NVA direktore ar Liepājas pilsētas domi apspriež nodarbinātības situāciju Liepājā

Ceturtdien, 6. februārī, darba vizītē Liepāju apmeklēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne un Pakalpojumu departamenta vadītāja Eva Lossane, lai Liepājas domē pārrunātu ar nodarbinātību saistītus jautājumus. Viens no sarunu tematiem bija „Liepājas metalurga” atbrīvoto darbinieku pārkvalifikācija un turpmākās viņu perspektīvas pēc apmācību beigām.

NVA direktore tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāja vietniekiem Gunāru Ansiņu un Juriju Hadaroviču,  domes Attīstības pārvaldes eksperti nodarbinātības jautājumos Aiju Saldoveri un citiem speciālistiem. Kā norādīja NVA direktore Inese Kalvāne, saistībā ar atbrīvotajiem „Liepājas metalurga” darbiniekiem,  kuri pašreiz aktīvi izmanto  NVA piedāvātos atbalsta pasākumus,  ir svarīgi maksimāli ātri piesaistīt potenciālos darba devējus, lai cilvēki darba tirgū tiktu iesaistīti pēc iespējas ātrāk. Vienlaikus NVA direktore uzsvēra, ka janvārī NVA Liepājas filiālē pieteiktas 189 jaunas darbavietas, līdz ar to darba tirgus Liepājā nav apstājies.

Interesanti, ka NVA Liepājas filiāles veiktajā 386 atlaisto „Liepājas metalurga” darbinieku aptaujā izkristalizējas tendences, ka vismaz puse bez darba palikušo meklē jaunu darbu, bet nozīmīgs aptaujāto skaits darba meklējumos nav aktīvi, jo cer uz rūpnīcas darbības atjaunošanu.

Informējot par nodarbinātības situāciju Liepājā, NVA Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane pavēstīja, ka bezdarba līmenis Liepājā februāra sākumā sasniedzis 13,5%. Pagājušā gada decembrī reģistrētā bezdarba līmenis Liepājā bijis 13%. "Reģistrētajam bezdarbam ir arī sezonāls raksturs, un pavasarī bezdarba līmenis stabilizēsies un būs ar lejupejošu tendenci," - piebilda Inese Kalvāne.

Kā ziņots, decembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā sasniedza 9,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita.

Tikšanās laikā NVA un Liepājas pilsētas Dome vienojās pastiprināti pievērsties subsidēto darbavietu veidošanai cilvēkiem ar invaliditāti un ilgstošajiem bezdarbniekiem, kā arī bezdarbnieku piesaistīšanai dažādos pagaidu darbos.

Ņemot vērā pēdējā laika ekonomisko satricinājumus Liepājas metālapstrādē, tiks rasta iespēja  atbalstīt Liepājas domes lūgumu par papildus darbavietu izveidi NVA programmas „Algotie pagaidu sabiedriskie darbi pašvaldībās” ietvaros. Tāpat tika  panākta vienošanās par intensīvāku darbu ar  potenciālajiem darba devējiem un izglītības iestādēm, it īpaši tajās NVA programmās, kas paredz kvalificēta darbaspēka sagatavošanu uzņēmēju vajadzībā. 

Kategorija: Citi raksti | Pievienoja: Sasha009 (10.02.2014)
Skatījumu skaits: 696 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]