Galvenie » Raksti » Darbs ārzemēs

EURES
EURES ir Eiropas Nodarbinātības dienestu tīkls, kas tika izveidots 1994.gadā, ietverot Eiropas Komisiju un ES dalībvalstu nodarbinātības dienestus, kā arī Eiropas Ekonomikas zonas valstis Lihtenšteinu, Islandi, Norvēģiju un Šveici.

EURES misija ir atbalstīt Eiropas valstu darbaspēka brīvu pārvietošanos.

EURES uzdevumi:
  • sniegt darba meklētājiem konsultācijas un informāciju par nodarbinātības iespējām, kā arī dzīves un darba apstākļiem Eiropas valstīs;
  • palīdzēt darba devējiem atrast vispiemērotākos darbiniekus;
  • nodrošināt pārrobežu reģionu darba meklētājus un darba devējus ar informāciju un konsultācijām.

Latvija kļuva par EURES dalībvalsti pēc valsts pievienošanās Eiropas Savienībai 2004.gada 1.maijā. No Latvijas partnerības EURES var iegūt gan darba meklētāji, gan darba devēji. Ar EURES informācijas tīkla palīdzību internetā katrs apmeklētājs var iegūt informāciju par brīvajām darba vietām, dzīves un darba apstākļiem Latvijā un citās Eiropas valstīs. Tie darba meklētāji, kuriem internets nav pieejams, bet kuriem ir nepieciešama konsultācija, palīdzība vai padoms, tiek laipni lūgti apmeklēt Nodarbinātības valsts aģentūru, kur strādā EURES konsultanti, kas sniedz konsultācijas un palīdz atrast visu nepieciešamo informāciju.

Darba devējiem tiek piedāvāta iespēja ievietot EURES datubāzē informāciju, ka attiecas uz vakancēm viņu uzņēmumos. Turklāt EURES datubāzē darba devēji var arī meklēt darbiniekus no visām Eiropas valstīm. Abi minētie pakalpojumi ir bezmaksas. Darba devēji var iegūt visu aktuālo (operatīvo) informāciju, tai skaitā iespējamo darbinieku dzīves un darba gājumus (CV), kas visprecīzāk atbilst vakancēm, kuras darba devējs ir ievietojis EURES datubāzē. Tādējādi darba devējs ietaupa laiku un naudu, kas būtu nepieciešama brīvo darba vietu publicēšanai laikrakstos.

Nodarbinātības valsts aģentūras dalība EURES tīklā piedāvā plašu iespēju spektru, lai varētu veikt augstas kvalitātes analīzi gan par darba tirgu Latvijā, gan Eiropā. 
EURES sniedz iespēju vēl efektīvākā veidā nekā iepriekš piedāvāt un nodrošināt pakalpojumus gan darba meklētājiem, gan darba devējiem.

  
Kategorija: Darbs ārzemēs | Pievienoja: Sasha009 (15.07.2012)
Skatījumu skaits: 1447 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]